ویتامین C با لیزین 500 میلی گرم

Vitamin C with Lysine 500 mg

ویتامین Cمشتقی از هگزوزها است که از نظر ساختاری شبیه قند شش کربنه گلوکز می باشد واژه ی ویتامین C به گروهی از مواد که خاصیت ضد اسکوربوتیک دارند اطلاق می شودو دو ترکیب خاص را همراه با نمک های آن شامل می شوند.ویتامین Cاز موادمغذی آنتی اکسیدان  ضروری برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان است .رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند ویتامین c مورد نیاز بدن را فراهم کند  استفاده از مکمل ویتامین C 500 میلی گرمی  همراه با لیزین به حفاظت و متعادل نمودن و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن کمک می نماید.

ترکیبات فراورده :                                 

 

Reference Unit Quantity Name of active substance(s)*
USP mg 500 Vitamin C (as Ascorbic Acid)
USP mg 500 L-Lysine (as L-Lysine HCI)

مکانیسم اثر:

ویتامین C :

ویتامین Cمهم ترین  آنتی اکسیدان  بیولوژیک محلول در آب می باشد و می تواند علاوه بر گونه های فعال اکسیژن ،گونه های فعال نیتروژن را نیز پاکسازی کند. اسکوربیک اسید یک عامل احیا کننده بسیار عالی است و به عنوان کوفاکتور در واکنش های بیوشیمیایی مختلفی نظیر احیای فلزات  واسطه ای چون آهن و مس حضور دارد.به نظر می رسد اسکورباتی که توسط بیشتر گونه های فعال اکسیژن و نیتروژن اکسید می شود در آسیب بافتی مرتبط با بیماری های مختلف دخالت دارد.

ویتامین C  در نگهداری غلظت های گلوتاتیون احیای داخل سلولی موثر است .ویتامین C خوراکی قادر به تامین غلظت های کافی و بالای ویتامین C داخل سلولی جهت پاکسازی رادیکال های سوپر اکسید می باشد، لذا منابع داخل سلولی سوپر اکسید که ممکن است برای اکسید نیتریک مضر باشد با ویتامین C خوراکی پاکسازی می شود.

اثرات آنتی آتروژنیک  ویتامین C  تاحدی می تواند به دلیل توانایی آن در سم زدایی کار سینوژن ها و نیز مهارفرایند های کار سینوژنیک از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی باشد.ویتامین C  قادر به جلوگیری از تشکیل کار سینوژن هایی نظیر نیتروز امین های غذا و مجرای گوارشی است و نیز می تواند کار سینوژن ها و موتازن های شیمیایی نظیر آنتراسن ،بنزو پیرن ،حشره کش های ارگانو کلرین و فلزات سنگین را سم زدایی کند. غلظت های بالای اسید اسکوربیک در شیره ی معده می تواند خطر سرطان معده را با مهار تشکیل ترکیبات کار سینوژن ان –نیتروز کاهش دهد. علاوه بر این استرس اکسیداتیو وارد بر موکوس معده در گاستریت مرتبط با هلیکوباکترپیلوری شرایطی است که می تواند زمینه ابتلا به سرطان  معده را ایجاد کند .شواهد ابتدایی نشان می دهد که ویتامین C رشد هلیکو باکتری پیلوری را مهار میکند.

مطالعات حاکی از آن است که ویتامین C دارای اثر پیشگیری از سرطان ،حداقل در مورد انواع خاصی از آن می باشد.

ليزين:

ليزين يك اسيد آمينه ضروري است كه بايد از طريق غذا تأمين شود زيرا بدن قادر به ساخت ميزان كافي از آن نيست. ليزين در فرآيند اسيدهاي چرب كمك مي كند و مخصوصاً براي رشد مهم است. ليزين همچنين در جذب كلسيم به بدن كمك مي كند، نقش مهمي در تشكيل كلاژن (مادة مهم و مورد نياز براي استخوانها و بافتها) دارد.

يك رژيم گياهخواري ليزين كافي و مورد نياز بدن را تأمين نمي كند. گياهان اگرچه منابع خوبي براي پروتئين هستند ولي حاوي ليزين كافي نيستند. اين موضوع مخصوصاً در مورد غلات و حبوبات كه منبعي از پروتئين هستند، صدق مي كند.
اگرشما ميزان خيلي كم ليزين در رژيم غذايي داشته باشيد تعادل نيتروژن در بدن شما بهم مي خورد و سرانجام دچار سنگ كليه مي شويد. علايم مصرف ميزان كم ليزين شامل خستگي، تهوع، سرگيجه، كاهش اشتها، بيقراري عاطفي، چشمان قرمز شده، كاهش ايمني بدن، كاهش رشد، كم خوني، از بين رفتن آنزيم ها، اختلالات توليد مثلي، پنوموني و اسيدوزيز (به هم خوردن pH بدن) است.

ليزين در درمان عفونت هرپسي (هم هرپس تب خال و هم هرپس زونا) مصرف ميشود. مصرف مكمل هاي ليزين زمان بهبودي را تسريع مي كند و شانس عفونت مجدد را كاهش مي دهد.
بعضي از تحقيقات نشان مي دهد كه ليزين در درمان بيماريهاي قلبي- عروقي،‌ پوسيدگي استخوان، آسم، ميگرن، پوليتهاي بيني و در، بعد از اپي زوتومي مؤثر و مفيد است. در صورت داشتن يكي از اين مشكلات قبل از مصرف ليزين با پزشك مشورت كنيد.

موارد مصرف :

         • کمک به حفظ بافت سالم بدن
         • تولید کلاژن برای جوان ماندن پوست
         • پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن در تغییرات فصلی
         • حاوی  لیزین که علیه ویروس هرپس سیمپلکس فعالیت می کند  و دارای اثرات ضدپوکی استخوان است .
         • ضد ویروسی ،ضد پرفشاری خون
         • آنتی هیستامین
         • کمک به حفاظت از چشم و مسیرهوایی و سم زدایی برخی فلزات سنگین نظیر سرب و سایر مواد شیمیایی سمی

 

نحوه مصرف :

به عنوان یک مکمل غذایی برای بزرگسالان روزی یک عدد قرص یا طبق دستور پزشک مصرف شود.

موارد منع مصرف :

مصرف در دوران بارداری و شیردهی و در صورت استفاده از سایر داروها با پزشک معالج مشورت نمایید.

 بسته بندی : قوطی 100 عددی

شرایط نگهداری :

دور از دسترس کودکان و درجای خشک و خنک نگهداری شود.

نماینده انحصاری در ایران شرکت گیتی سلامت اریا

منابع :

http://www.rxlist.com/vitamin_d/supplements
https://www.bronsonvitamins.com
http://www.mokamelshenasi.ir
PHYSICIANS’ DESK REFERENCE
Executive Vice President, PDR: Thomas Rice