ویتامین C همراه با عصاره رز هیپ

Vitamin C 1000 mg with Rose Hips Sustained Release

 

ویتامین Cمشتقی از هگزوزها است که از نظر ساختاری شبیه قند شش کربنه گلوکز می باشد واژه ی ویتامینC به گروهی از مواد که خاصیت ضد اسکوربوتیک دارند اطلاق می شودو دو ترکیب خاص را همراه با نمک های آن شامل می شوند.ویتامینCاز موادمغذی آنتی اکسیدان  ضروری برای سلامتی و تقویت سیستم ایمنی بدن انسان است .رژیم غذایی به تنهایی نمی تواند ویتامین Cمورد نیاز بدن را فراهم کند  استفاده از مکمل ویتامین c  1000 میلی گرمی  همراه با عصاره گل رزهیپ که به صورت پیوسته رهش یک ترکیب فرمولی جدید برای حفاظت و متعادل نمودن آنتی اکسیدان می باشد و قادر است که از سیستم ایمنی بدن محافظت نماید.

ترکیبات فراورده :

Reference Unit Quantity Active Ingredients(per Tablet)
USP mg 1000 Vitamin C ( as Ascorbic Acid )
USP mg 105 Rose Hips

مکانیسم اثر:

ویتامین C :

ویتامین Cمهم ترین  آنتی اکسیدان  بیولوژیک محلول در آب می باشد و می تواند علاوه بر گونه های فعال اکسیژن ،گونه های فعال نیتروژن را نیز پاکسازی کند. اسکوربیک اسید یک عامل احیا کننده بسیار عالی است و به عنوان کوفاکتور در واکنش های بیوشیمیایی مختلفی نظیر احیای فلزات  واسطه ای چون آهن و مس حضور دارد.به نظر می رسد اسکورباتی که توسط بیشتر گونه های فعال اکسیژن و نیتروژن اکسید می شود در آسیب بافتی مرتبط با بیماری های مختلف دخالت دارد.

ویتامین C  در نگهداری غلظت های گلوتاتیون احیای داخل سلولی موثر است .ویتامین C خوراکی قادر به تامین غلظت های کافی و بالای ویتامین C داخل سلولی جهت پاکسازی رادیکال های سوپر اکسید می باشد، لذا منابع داخل سلولی سوپر اکسید که ممکن است برای اکسید نیتریک مضر باشد با ویتامین C خوراکی پاکسازی می شود.

اثرات آنتی آتروژنیک  ویتامین C  تاحدی می تواند به دلیل توانایی آن در سم زدایی کار سینوژن ها و نیز مهارفرایند های کار سینوژنیک از طریق فعالیت آنتی اکسیدانی باشد.ویتامین C  قادر به جلوگیری از تشکیل کار سینوژن هایی نظیر نیتروز امین های غذا و مجرای گوارشی است و نیز می تواند کار سینوژن ها و موتازن های شیمیایی نظیر آنتراسن ،بنزو پیرن ،حشره کش های ارگانو کلرین و فلزات سنگین را سم زدایی کند. غلظت های بالای اسید اسکوربیک در شیره ی معده می تواند خطر سرطان معده را با مهار تشکیل ترکیبات کار سینوژن ان –نیتروز کاهش دهد. علاوه بر این استرس اکسیداتیو وارد بر موکوس معده در گاستریت مرتبط با هلیکوباکترپیلوری شرایطی است که می تواند زمینه ابتلا به سرطان  معده را ایجاد کند .شواهد ابتدایی نشان می دهد که ویتامین C رشد هلیکو باکتری پیلوری را مهار میکند.

مطالعات حاکی از آن است که ویتامین C دارای اثر پیشگیری از سرطان ،حداقل در مورد انواع خاصی از آن می باشد.

رز هیپ :

رز هیپ ، میوه گیاه رز و یا همان گل سرخ است که در رنگ های قرمز و نارنجی یافت می شود. میوهٔ گل رز یا رز هیپ تقریباً در تمامی گونه‌های رز یا انواع نیمه پرگلبرگ رز بوجود می‌آید. میوهٔ گل رز حاوی مقادیر زیادی ویتامین سی است.

رز هیپ غنی از ویتامین C : رز هیپ تازه حاوی 0.5 تا 1.7 درصد ویتامین C است که اغلب به صورت خشک استفاده می شود. مطالعات نشان داده است که رز هیپ یکی از غنی ترین منابع ویتامین C است، به گونه ایی که مرکبات حاوی 50 میلی گرم ویتامین C در هر 100 گرم می باشد . علاوه بر ویتامین C حاوی ویتامین های B1,B2,B3 و A نیزاست.

رز هیپ کاهش دهنده بیماری قلبی در مبتلایان به چاقی: مصرف روزانه عصاره رز هیپ خطر بیماری قلبی را در بیماران مبتلا به چاقی مفرط تا ۱۷درصد کاهش می دهد. رزهیپ، سرشار از ویتامین C و دارای خاصیت ضدالتهابی است. محققان دریافتند که بیماران مبتلا به چاقی مفرط که به طور روزانه، نوشیدنی تهیه شده از رز هیپ مصرف کردند، پس از گذشت ۶هفته میزان فشار خون و کلسترول آن ها افت چشم گیری پیدا کرد. در بررسی انجام شده در سال ۲۰۰۷ مشخص شد، بیمارانی که مبتلا به درد مفصل بودند با مصرف روزی یک عدد کپسول رزهیپ، به میزان ۴۰درصد از درد آنان کاسته شد، ضمن این که تحرک بدنی آنها ۲۵درصد بهبود یافت.

ضد بیماری های گوارشی : همچنین رز هیپ برای اختلالات معده از جمله اسپاسم معده، کمبود اسید معده مفید است و ازایجاد زخم معده جلوگیری می کند . لذا برای بیماری های روده از جمله اسهال، یبوست ، سنگ کیسه صفرا، بیماری های کیسه صفرا، اختلالات دستگاه ادراری و کلیوی نیز موثر است .

مزایای محصول :

      • از بین بردن رادیکال های آزاد مضر در بدن
      • کمک به حفظ بافت سالم بدن
      • تولید کلاژن برای جوان ماندن پوست
      • پشتیبانی از سیستم ایمنی بدن در تغییرات فصلی
      • حاوی رز هیپ که ویتامین C  آن 50درصد بیشتر از مرکبات می باشد.

موارد مصرف :

تنظیم کننده سیستم ایمنی ، ضد ویروسی ،ضد پرفشاری خون ،آنتی هیستامین ،آنتی کار سینوژنیک ، به حفاظت از چشم و مسیرهوایی و سم زدایی برخی فلزات سنگین نظیر سرب و سایر مواد شیمیایی سمی کمک می کند.

نحوه مصرف :

به عنوان یک مکمل غذایی برای بزرگسالان روزی یک عدد یا طبق دستور پزشک مصرف شود.

بسته بندی: قوطی 100 عددی

شرایط نگهداری :

دور از دسترس کودکان و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

نماینده انحصاری در ایران شرکت گیتی سلامت آریا